Sain vaimoltani isyyspakkauksen. Enpä ole ennen moisesta asiasta / perinteestä kuullut, mutta tosi kiva juttu.
Pakkaus koostui erilaisista paketeista ja kunkin päällä oli viitaus tarvikkeiden käyttöön.
Lahjat oli koottu kylpyammeeseen ja ensimmäisessä vihjelapussa luki: "Isin ja Pähkinän uinti / kylpyharrastukseen." Paketissa oli kylpyankat, uikkarit ja pyyhe.
Toisen paketin päällä luki: "Äidin omien rientojen ajaksi pelastuksia." Tämän sisältä löytyi tutti, tuttipullo ja äidinmaidonvastiketta.
Kolmannessa oli teksti: "Isin ja Pähkinän leikkihetkiin." Täältä löytyi pesulappulelu ja Frööbelin palikat CD.
Neljäs oli: "Synnytykseen ja sen jälkeen käytettäväksi." Paketissa oli Red Bull-tölkki, kuoharipullo, sikari ja aski Sisu-pastilleja.
Seuraavassa oli teksti: "Jotta töissäkin muistat kuka on isin kulta. (Pähkinän kuva lisätään myöhemmin)." Tässä paketissa oli upeat valokuvakehykset.
"Jos vaikka Pähkinä sairastuisi, niin tässä apuvälineitä." Täältä löytyi kuumemittari ja Panadol-suppoja.
Paketteja oli vielä lisääkin, mutta nyt vaimo haluaa tulla myös räpläämään tietokonetta, joten pitänee vaan todeta, että Isyyspaketti oli oikein yllättävä ja hauska keksintö.
Vastaa